"Kdo jí mé tělo a pije mou krev, má život věčný…“ Jan 6, 54

bez-nazvu.jpg

Svátost smíření v kostele půl hodiny před každou bohoslužbou mimo středu,
nebo na požádání na faře.

Rok 2o24 - 27. týden - 1. - 7. 7.

30. 6.
hlavních patronů Moravy
 a patronů Evropy
16:30 poutní mše sv. v Mikulčicích na Valech
(od 15:30 duchovní program)
6. 7.
Sv. Marie Goretti
Sobotní památka
Panny Marie
7. 7.
14. NEDĚLE V MEZIDOBÍ
Za farníky
Adorace a modlitba večerních chval

Příležitostná ohlášení v neděli 30. 6. 2024

První pátek 5.7.
- 7:30 mše svatá v Dubňanech

Cyrilometodějská pouť v Mikulčicích
- 15:30 modlitební program
- 16:30 poutní mše svatá s biskupy Čech a Moravy

Kdo jste zapsaní na dopravu na pouť domluvte se s p. Grufíkem na odjezdu.

+++

Kvůli slavnosti sv. Cyrila a Metoděje bude výjimečně návštěva nemocných nikoliv na první pátek, ale o den později – v sobotu 6. 7.

+++

V sobotu 20. července připravujeme tradiční farní pouť ZA SV. LIBOREM DO MILOTIC.

14:00 odchod od fary v Dubňanech

16:00 mše svatá v milotickém kostele

Po skončení focení s místními u sv. Libora a následné posezení na farní zahradě v Miloticích.
VŠICIHNI JSTE SRDEČNĚ ZVÁNI ať už pěšky, na kole či autem. Malé občerstvení vítáno. Protože ale v minulých letech počet účastníků vytrvale klesal, a loni nás tam bylo už opravdu velmi málo (z Dubňan méně než deset), dohodli jsme na pastorační radě, že před uspořádáním letošní pouti zjistíme, jaký je o ni zájem. Proto se prosím vy, kteří byste se chtěli jakýmkoliv způsobem zúčastnit, napište na seznam vzadu v kostele, abychom věděli, zda je o pouť zájem a zda ji i letos uspořádat. Zapisujte se prosím do pondělka 8. července.

+++

Rok 2025 vyhlásil svatý otec František jako Svatý rok. Letos o Vánocích budou otevřeny svaté brány ve čtyřech hlavních papežských bazilikách v Římě. V na konci března bude společná česká národní pouť do Říma. Autobusem bude stát pětidenní pouť 9300 Kč, letecky asi 20 000 Kč. Podrobnosti ještě zjišťujeme a bude-li zájem, vydáme se na ni.

Vzhledem k tomu, že se dají nyní koupi poměrně levné letenky do Říma na leden až březen (letecké společnosti ještě asi nezjistily, že bude Svatý rok a je potřeba zdražit), chtěl bych ale již nyní nabídnout těm, kteří nemají tolik času, peněz… krátkou třídenní leteckou pouť, při které bychom prošli otevřenými Svatými branami. Pouť v lednu až březnu by vyšla asi na 5000 korun – nebyla by tak fyzicky náročná jako ta poslední, kdy jsme šli pěšky na letiště po staré římské silnici Via Appia. Zájemci, hlaste se u mě. V neděli 14.7. v 18:20 (po adoraci) bychom pak udělali krátké setkání na faře a pokusili se najít a koupit nějaké levné letenky.

+++

K poděkování všem, kteří se podíleli na zbudování kříže připojuji ještě poděkování panu Šuráňovi za jeho oplechování mědí, které zdarma věnoval. Pán Bůh zaplať! Pán Bůh zaplať také všem, kteří jste jakkoli přispěli k pěkné a důstojné slavnostní mši svaté k výročí města minulý týden.

+++

PRO DĚTI A MLÁDEŽ bude 18. až 19. srpna DVONAF (dvoudenní na faře). Zahájení v neděli 18. 8. v 16:00, ukončení v pondělí 19. 8. mší svatou v 15:15 hod.. Zapisujte se v zákristii, včetně kontaktu na rodiče.

+++

Hlaste se na přípravu k přijetí svátosti BIŘMOVÁNÍ v naší farnosti, vzadu v kostele jsou přihlášky, vyplněné je předejte otci Pavlovi, nebo odešlete na email: pavel (at) fatym.com. Zahájení přípravy bude včas oznámeno.

+++

V zákristii je možné zapisovat úmysly mší svatých na červenec a srpen.